Dotazy

KDY A KDE PROBĚHENE VELKÉ FINÁLE GAMBRINUS CUPU?

Velké finále proběhne v sobotu 24. 2. 2024 ve sportovní hale Královka na adrese Nad Královskou oborou 1080/51, 170 00 Praha 7-Bubeneč.

JAKÝ JE PROGRAM A PRŮBĚH VELKÉHO FINÁLE?

Hala se otevírá v 9.30. Ve stejný čas začínají i registrace finalistů. 

Kromě turnaje se můžete těšit na výborné pivo z rukou mistrů výčepních, doprovodný program plný soutěží, školu čepování s naším sládkem, mistrem výčepním, ale i našimi VIP hosty.

Zároveň pro hráče i fanoušky máme připravenou soutěž o pivo na rok zdarma.

*Časy začátku turnaje a celý průběh turnaje jsou předpokládané a mohou se měnit na základě situace během Velkého finále.

JAK PROBÍHÁ REGISTRACE?

Každý hráč se musí před zahájením turnaje registrovat. Při registraci je potřeba se prokázat dokladem, na kterém je foto, jméno, příjmení, datum narození a bydliště. 

MŮŽEME SI S SEBOU PŘIVÉST FANOUŠKY?

Ano, rodiny, kamarádi, fanoušci jsou velmi vítáni. Počet podporovatelů není omezen. Každý tým si může s sebou přivést kolik lidí chce. Kapacita hala je dostatečná. Vstup je pro všechny zcela zdarma a fanoušci se mohou zapojit do všech připravených doprovodných akcí a soutěží.

PLATÍ SE VE VELKÉM FINÁLE KAŽDÁ HRA JAKO V ZÁKLADNÍ ČÁSTI A SEMIFINÁLE?

Ne, hry se ve Velkém finále neplatí

BUDE NA MÍSTĚ I OBČERSTVENÍ?

Ano, v hale bude kromě dobrého piva možné zakoupit i nealkoholické nápoje a široká škála občerstvení vč. hlavních jídel. 

KDY A KDE PROBĚHENE SEMIFINÁLE GAMBRINUS CUPU?

Semifinále proběhne v termínech  3. - 4. 2. 2024 a 10. - 11. 2. 2024. Konkrétní den, čas a místo obdrželi kapitáni do svého e-mailu. Zároveň vše najdete na www.gambrinuscup.cz/semifinale.

JAK BUDE PROBÍHAT SEMIFINÁLE?

V rámci semifinále odehraje každý tým ve své skupině jeden dílčí turnaj, který se skládá ze 3 legů, které se hrají opět formou „High Score“ jako v základní části.

Týmy s 2 – 4 amatéry přítomnými pro semifinále mohou nastoupit bez omezení jako v základní části. Tzn. Mohou nastoupit 2 - 4 hráči a započítávají se 3 nejlepší hráči týmu (vyhodnotí program).

Týmy jen s 1 amatérem pro semifinále mohou nastoupit s 2 – 3 hráči (v žádném případě nemohou hrát ve 4!), aby bylo garantováno, že výkon amatérského hráče bude započítán.

Týmy bez amatéra pro semifinále mohou nastoupit ve 2 hráčích, ale přes jakýkoli výsledek nemohou postoupit do finále.

KONTROLUJE SE PŘED SEMIFINÁLE A FINÁLE SOUPISKA S HRÁČI?

Ano, před startem bude třeba prověřit soupisky všech týmů – všichni hráči se musí prokázat dokladem totožnosti s fotografií, kde bude uvedeno jméno, příjmení, místo bydliště a datum narození. Tyto údaje musí souhlasit s údaji na soupisce. Pokud hráč odmítne prokázat totožnost, nemůže nastoupit do turnaje.

JE MOŽNÉ DĚLAT ZMĚNY V SOUPISCE?

Výměna hráčů na soupisce není možná. Před semifinále doporučujeme zkontrolovat správnost údajů všech hráčů (jméno, příjmení, obec trvalého bydliště, datum narození). Pokud zjistíte, že je v soupisce chyba, napište nám žádost na úpravu na info@gambrinuscup.cz.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ MÁM CHYBU V SOUPISCE?

Pokud zjistíte, že je v soupisce jakákoli chyba, napište nám žádost na úpravu na info@gambrinuscup.cz.

KDY STARTUJE GAMBRINUS CUP?

Gambrinus cup startuje v několika vlnách. Na hospodách, kde byly přihlášeny alespoň 3 týmy k 24. 9. 2023 (23:59) se hraje v týdnu od 2. 10. podle vybraného dne dané hospody. Dále pak ve 14ti denních intervalech (dohromady 5 kol).

Další vlna na hospodách, kde budou přihlášeny alespoň 2 týmy k 1. 10. (23:59) začne v týdnu od 9. 10. podle vybraného dne dané hospody. Dále pak ve 14ti denních intervalech (dohromady 5 kol).

Informace o datech vždy posíláme + jsou viditelné i u profilu dané hospody.

KOLIK NÁS MUSÍ BÝT V TÝMU?

Tým se může skládat z 3-5 hráčů. Stačí tedy vzít k sobě 2 kámoše a můžete se zapojit do turnaje.

MŮŽOU BÝT HRÁČI REGISTROVÁNI V ŠIPKOVÝCH SVAZECH?

Ano i ne – turnaj je pouze pro amatéry. Účast hráčů registrovaných v šipkových svazech a organizacích mimo Unii šipkových organizací (dále jen UŠO) je zakázána. Turnaje se mohou účastnit hráči registrovaní v rámci UŠO v kategoriích D a C bez jakéhokoli omezení. V týmu však musí mít alespoň 1 hráče, který není registrován v UŠO ani v jiné šipkařské organizaci či svazu.

MŮŽE BÝT SESTAVEN TÝM POUZE Z REGISTROVANÝCH HRÁČŮ UŠO?

Ano, může. Ale… každý tým musí mít min. 1 hráče, který buď není registrovaným hráčem v žádné šipkařské organizaci či svazu, nebo je zaregistrovaným hráčem v UŠO v kategorií „amatér“.

MUSÍ ODEHRÁT KAŽDÝ HRÁČ VŠECHNY DÍLČÍ TURNAJE V ZÁKLADNÍ ČÁSTI?

Nemusí. V každém dílčím turnaji se počítá výsledek 3 nejlepších hráčů v týmu. Tým se může skládat z 3-5 hráčů. Pokud vás je v týmu více, v průběhu základní části se můžete střídat.

CO SE STANE, KDYŽ NEMŮŽEME DORAZIT NA 1 TURNAJ V ZÁKLADNÍ ČÁSTI?

Nic se neděje, ne vždy to vyjde. Základní část se skládá z 5 kol – 4 základních kol a 1 finále hracího místa. Do tabulky se započítává 3 nejlepší umístění (ze 4) v základních kolech a umístění ve finále hracího místa. Pokud tedy nedorazíte na 1 ze 4 základních kol, nepřijdete o možnost postoupit.

DO KDY LZE DOPLNIT SOUPISKU?

Turnaj mohou vždy hrát 4 hráči z jednoho týmu, ale počítají se pouze výsledky 3 nejlepších. Lze tedy bez postihu hrát ve třech. Na soupisce může být až pět hráčů, soupisku lze doplňovat až do 5. kola základní části. Jména lze zadat ve správě týmu.

Soupisku lze doplnit do zahájení 5. turnaje, poté již nelze soupisku žádným způsobem změnit.

MANUÁL PRO ZAPISOVATELE

ke stažení zde (pro 3. ročník, ~1MB PDF)

CO SE STANE, KDYŽ NA ŘÁDNÝ TURNAJ DORAZÍ JEN JEDEN TÝM

Tým, každý hráč týmu odehraje své dva legy. V systému bude tým automaticky veden jako vítěz daného turnaje.

CO SE STANE, KDYŽ JSME JEDINÝ PŘIHLÁŠENÝ TÝM NA HOSPODĚ?

Turnaj je uskutečnitelný pokud jsou alespoň 2 týmy na 1 hrací čas. Jedna možnost je tedy najít si hospodu, kde už jsou jiné týmy. U ostatních hospod budeme prodlužovat registrace tak, abychom poskytli dostatek času pro přihlášení.

JAK JE MOŽNÉ, ŽE NĚKTERÉ TÝMY NA RŮZNÝCH HOSPODÁCH HRAJÍ V RŮZNÉ ČASY?

V základní části soutěží týmy v hospodě mezi sebou – tedy je jedno, kdy se hraje na ostatních hospodách. Nejlepší týmy ze základní části se následně potkají v semifinále (vždy hrané v rámci kraje) a ty nejúspěšnější ve finále 24. 2. 2024 ve Sportovní hale Královka.

POSTUP ZE ZÁKLADNÍ ČÁSTI DO SEMIFINÁLE

Počet týmů, které postoupí ze semifinále do finále určí Garant po ukončení registrace v závislosti na množství přihlášených týmů a tuto informaci zveřejní Garant.

KDY OBDRŽÍM PIVO KE HŘE ZDARMA?

1 pivo zdarma značky Gambrinus získá každý hráč po odehrání každého dílčího turnaje.