Dotazy

KDY STARTUJE GAMBRINUS CUP?

Gambrinus cup startuje v několika vlnách. Na hospodách, kde byly přihlášeny alespoň 3 týmy k 24. 9. 2023 (23:59) se hraje v týdnu od 2. 10. podle vybraného dne dané hospody. Dále pak ve 14ti denních intervalech (dohromady 5 kol).

Další vlna na hospodách, kde budou přihlášeny alespoň 2 týmy k 1. 10. (23:59) začne v týdnu od 9. 10. podle vybraného dne dané hospody. Dále pak ve 14ti denních intervalech (dohromady 5 kol).

Informace o datech vždy posíláme + jsou viditelné i u profilu dané hospody.

KOLIK NÁS MUSÍ BÝT V TÝMU?

Tým se může skládat z 3-5 hráčů. Stačí tedy vzít k sobě 2 kámoše a můžete se zapojit do turnaje.

MŮŽOU BÝT HRÁČI REGISTROVÁNI V ŠIPKOVÝCH SVAZECH?

Ano i ne – turnaj je pouze pro amatéry. Účast hráčů registrovaných v šipkových svazech a organizacích mimo Unii šipkových organizací (dále jen UŠO) je zakázána. Turnaje se mohou účastnit hráči registrovaní v rámci UŠO v kategoriích D a C bez jakéhokoli omezení. V týmu však musí mít alespoň 1 hráče, který není registrován v UŠO ani v jiné šipkařské organizaci či svazu.

MŮŽE BÝT SESTAVEN TÝM POUZE Z REGISTROVANÝCH HRÁČŮ UŠO?

Ano, může. Ale… každý tým musí mít min. 1 hráče, který buď není registrovaným hráčem v žádné šipkařské organizaci či svazu, nebo je zaregistrovaným hráčem v UŠO v kategorií „amatér“.

MUSÍ ODEHRÁT KAŽDÝ HRÁČ VŠECHNY DÍLČÍ TURNAJE V ZÁKLADNÍ ČÁSTI?

Nemusí. V každém dílčím turnaji se počítá výsledek 3 nejlepších hráčů v týmu. Tým se může skládat z 3-5 hráčů. Pokud vás je v týmu více, v průběhu základní části se můžete střídat.

CO SE STANE, KDYŽ NEMŮŽEME DORAZIT NA 1 TURNAJ V ZÁKLADNÍ ČÁSTI?

Nic se neděje, ne vždy to vyjde. Základní část se skládá z 5 kol – 4 základních kol a 1 finále hracího místa. Do tabulky se započítává 3 nejlepší umístění (ze 4) v základních kolech a umístění ve finále hracího místa. Pokud tedy nedorazíte na 1 ze 4 základních kol, nepřijdete o možnost postoupit.

DO KDY LZE DOPLNIT SOUPISKU?

Turnaj mohou vždy hrát 4 hráči z jednoho týmu, ale počítají se pouze výsledky 3 nejlepších. Lze tedy bez postihu hrát ve třech. Na soupisce může být až pět hráčů, soupisku lze doplňovat až do 5. kola základní části. Jména lze zadat ve správě týmu.

Soupisku lze doplnit do zahájení 5. turnaje, poté již nelze soupisku žádným způsobem změnit.

MANUÁL PRO ZAPISOVATELE

ke stažení zde (pro 3. ročník, ~1MB PDF)

CO SE STANE, KDYŽ NA ŘÁDNÝ TURNAJ DORAZÍ JEN JEDEN TÝM

Tým, každý hráč týmu odehraje své dva legy. V systému bude tým automaticky veden jako vítěz daného turnaje.

CO SE STANE, KDYŽ JSME JEDINÝ PŘIHLÁŠENÝ TÝM NA HOSPODĚ?

Turnaj je uskutečnitelný pokud jsou alespoň 2 týmy na 1 hrací čas. Jedna možnost je tedy najít si hospodu, kde už jsou jiné týmy. U ostatních hospod budeme prodlužovat registrace tak, abychom poskytli dostatek času pro přihlášení.

JAK JE MOŽNÉ, ŽE NĚKTERÉ TÝMY NA RŮZNÝCH HOSPODÁCH HRAJÍ V RŮZNÉ ČASY?

V základní části soutěží týmy v hospodě mezi sebou – tedy je jedno, kdy se hraje na ostatních hospodách. Nejlepší týmy ze základní části se následně potkají v semifinále (vždy hrané v rámci kraje) a ty nejúspěšnější ve finále 24. 2. 2024 ve Sportovní hale Královka.

POSTUP ZE ZÁKLADNÍ ČÁSTI DO SEMIFINÁLE

Počet týmů, které postoupí ze semifinále do finále určí Garant po ukončení registrace v závislosti na množství přihlášených týmů a tuto informaci zveřejní Garant.

KDY OBDRŽÍM PIVO KE HŘE ZDARMA?

1 pivo zdarma značky Gambrinus získá každý hráč po odehrání každého dílčího turnaje.

KDY A KDE PROBĚHENE SEMIFINÁLE GAMBRINUS CUPU?

Semifinále proběhne v termínech  3. - 4. 2. 2024 a 10. - 11. 2. 2024. Konkrétní den a místo aktuálně řešíme a všechny postupující budeme brzy infomrovat.