Dotazy

KDY STARTUJE GAMBRINUS CUP?

Gambrinus cup startuje v několika vlnách. Na hospodách, kde byly přihlášeny alespoň 3 týmy k 23. 9. 2024 (23:59) se hraje v týdnu od 30. 9. podle vybraného dne dané hospody. Dále pak ve 14ti denních intervalech (dohromady 5 kol).

Další vlna na hospodách, kde budou přihlášeny alespoň 2 týmy k 30. 9. (23:59) začne v týdnu od 7. 10. podle vybraného dne dané hospody. Dále pak ve 14ti denních intervalech (dohromady 5 kol).

Informace o datech vždy posíláme + jsou viditelné i u profilu dané hospody.

 

KOLIK NÁS MUSÍ BÝT V TÝMU?

Tým se může skládat z 3-5 hráčů. Stačí tedy vzít k sobě 2 kámoše a můžete se zapojit do turnaje.

 

JAK SE DO TURNAJE PŘIHLÁSIT? 

Manuál pro registraci týmu do turnaje naleznete zde

 

MŮŽOU BÝT HRÁČI REGISTROVÁNI V ŠIPKOVÝCH SVAZECH?

Ano i ne – turnaj je pouze pro amatéry. Účast hráčů registrovaných v šipkových svazech, organizacích a dlouhodobých týmových soutěží mimo Unii šipkových organizací (dále jen UŠO) je zakázána. Turnaje se mohou účastnit hráči registrovaní v rámci UŠO v kategoriích D a C bez jakéhokoli omezení. V týmu však musí mít alespoň 1 hráče, který buď není registrován v UŠO (ani v jiné šipkařské organizaci či svazu), nebo je registrován v UŠO jako "amatér" .

 

MŮŽE BÝT SESTAVEN TÝM POUZE Z REGISTROVANÝCH HRÁČŮ UŠO?

Ano, může. Ale… každý tým musí mít min. 1 hráče, který buď není registrovaným hráčem v žádné šipkařské organizaci či svazu, nebo je zaregistrovaným hráčem v UŠO v kategorií „amatér“.

 

MUSÍ ODEHRÁT KAŽDÝ HRÁČ VŠECHNY DÍLČÍ TURNAJE V ZÁKLADNÍ ČÁSTI?

Nemusí. V každém dílčím turnaji se počítá výsledek 3 nejlepších hráčů v týmu. Tým se může skládat z 3-5 hráčů. Pokud vás je v týmu více, v průběhu základní části se můžete střídat.

 

CO SE STANE, KDYŽ NEMŮŽEME DORAZIT NA 1 TURNAJ V ZÁKLADNÍ ČÁSTI?

Nic se neděje, ne vždy to vyjde. Základní část se skládá z 5 kol – 4 základních kol a 1 finále hracího místa. Do tabulky se započítává 3 nejlepší umístění (ze 4) v základních kolech a umístění ve finále hracího místa. Pokud tedy nedorazíte na 1 ze 4 základních kol, nepřijdete o možnost postoupit.

 

DO KDY LZE DOPLNIT SOUPISKU?

Turnaj mohou vždy hrát 4 hráči z jednoho týmu, ale počítají se pouze výsledky 3 nejlepších. Lze tedy bez postihu hrát ve třech. Na soupisce může být až pět hráčů, soupisku lze doplňovat až do začátku 5. turnaje základní části. Jména lze zadat ve správě týmu.

 

MANUÁL PRO REGISTRACI HOSPODY DO TURNAJE

ke stažení naleznete manuál zde

 

MANUÁL PRO ZAPISOVATELE

ke stažení zde (pro 3. ročník, ~1MB PDF)

 

CO SE STANE, KDYŽ NA ŘÁDNÝ TURNAJ DORAZÍ JEN JEDEN TÝM

Tým, každý hráč týmu, odehraje své tři legy. V systému bude tým automaticky veden jako vítěz daného turnaje.

 

CO SE STANE, KDYŽ JSME JEDINÝ PŘIHLÁŠENÝ TÝM NA HOSPODĚ?

Turnaj je uskutečnitelný pokud jsou alespoň 2 týmy na 1 hrací čas. Jedna možnost je tedy najít si hospodu, kde už jsou jiné týmy. U ostatních hospod budeme prodlužovat registrace tak, abychom poskytli dostatek času pro přihlášení.

 

JAK JE MOŽNÉ, ŽE NĚKTERÉ TÝMY NA RŮZNÝCH HOSPODÁCH HRAJÍ V RŮZNÉ ČASY?

V základní části soutěží týmy v hospodě mezi sebou – tedy je jedno, kdy se hraje na ostatních hospodách. Nejlepší týmy ze základní části se následně potkají v semifinále (vždy hrané v rámci kraje) a ty nejúspěšnější ve finále.

 

KOLIK TÝMŮ POSTUPUJE DO SEMIFINÁLE? 

Počet týmů, které postoupí do semifinále, určí Garant po ukončení registrace v závislosti na množství přihlášených týmů a tuto informaci zveřejní Garant v sekci Pravidla.

 

KDY OBDRŽÍM PIVO KE HŘE ZDARMA?

1 pivo zdarma značky Gambrinus získá každý hráč po odehrání každého dílčího turnaje.

 

KDY A KDE PROBĚHENE SEMIFINÁLE GAMBRINUS CUPU?

Semifinále proběhne v únoru. Konkrétní den, čas a místo obdrží kapitáni do svého e-mailu. Zároveň vše najdete na www.gambrinuscup.cz/semifinale.

 

JAK BUDE PROBÍHAT SEMIFINÁLE?

V rámci semifinále odehraje každý tým ve své skupině jeden dílčí turnaj, který se skládá ze 3 legů, které se hrají opět formou „High Score“ jako v základní části.

Týmy s 2 – 4 amatéry přítomnými pro semifinále mohou nastoupit bez omezení jako v základní části. Tzn. Mohou nastoupit 2 - 4 hráči a započítávají se 3 nejlepší hráči týmu (vyhodnotí program).

Týmy jen s 1 amatérem pro semifinále mohou nastoupit s 2 – 3 hráči (v žádném případě nemohou hrát ve 4!), aby bylo garantováno, že výkon amatérského hráče bude započítán.

Týmy bez amatéra pro semifinále mohou nastoupit ve 2 hráčích, ale přes jakýkoli výsledek nemohou postoupit do finále.

 

KONTROLUJE SE PŘED SEMIFINÁLE A FINÁLE SOUPISKA S HRÁČI?

Ano, před startem bude třeba prověřit soupisky všech týmů – všichni hráči se musí prokázat dokladem totožnosti s fotografií, kde bude uvedeno jméno, příjmení, místo bydliště a datum narození. Tyto údaje musí souhlasit s údaji na soupisce. Pokud hráč odmítne prokázat totožnost, nemůže nastoupit do turnaje.

 

JE MOŽNÉ DĚLAT ZMĚNY V SOUPISCE?

Výměna hráčů na soupisce není možná. Před semifinále doporučujeme zkontrolovat správnost údajů všech hráčů (jméno, příjmení, obec trvalého bydliště, datum narození). Pokud zjistíte, že je v soupisce chyba, napište nám žádost na úpravu na info@gambrinuscup.cz.

 

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ MÁM CHYBU V SOUPISCE?

Pokud zjistíte, že je v soupisce jakákoli chyba, napište nám žádost na úpravu na info@gambrinuscup.cz.

 

KDY A KDE PROBĚHENE VELKÉ FINÁLE GAMBRINUS CUPU?

Velké finále proběhne v únoru. Konkrétní místo a datum bude upřesněno.

 

PLATÍ SE VE VELKÉM FINÁLE KAŽDÁ HRA JAKO V ZÁKLADNÍ ČÁSTI A SEMIFINÁLE?

Ne, hry se ve Velkém finále neplatí